Modelová rada 3

Modelová rada 3E a 3R

  • Trojvalcový dieselový motor má vysokú rezervu krútiaceho momentu pre ohromujúci ťažný výkon pod zaťažením.
  • Žacie ústrojenstvo AutoConnect™ s pripojením / odpojením behom pár sekúnd
  • Voliteľná kabina ComfortGard alebo otvorené pracovisko obsluhy
  • Prevodovka PowrReverser™ alebo E-hydro s pedálmi Twin Touch™

Rada 3E

Prečo robiť kompromisy ohľadom výkonu alebo funkčnosti? Kompaktný úžitkový traktor 3038E je jednoduchý, cenovo dostupný stroj, ktorý zvládne všetky úlohy bez akýchkoľvek problémov. Malý polomer otáčania a skvelá ergonómia robia z práce detskú hru.

Rada 3R

Na to, aby ste mohli naplno využiť výkon svojho traktora modelového radu 3R, zahrnuli sme do základnej výbavy celý rad pokročilých funkcií. Patrí k nim pohon všetkých kolies, digitálny systém monitorovania výkonu a jedinečný systém riadenia výkonu LoadMatch.

Všestranný pomocník

Naše traktory modelového radu 3E kombinujú jednoduchosť a ľahké ovládanie s funkciami svojich veľkých bratov, ako pedále Twin Touch a hydraulické riadenie s posilňovačom.

Ľahké nastupovanie a vystupovanie

Nastupovanie a vystupovanie je bezpečné a jednoduché vďaka schodíku na ľavej strane a prehľadnej, otvorenej plošine bez prekážok s protišmykovým povrchom.

Svižný pracant

Ovládanie modelu 3038E je pôžitkom aj na úzkych miestach a v stiesnených priestoroch, a to dokonca aj s namontovaným čelným nakladačom.

Motor

Spoľahlivý preplňovaný motor s priamym vstrekovaním pre nižšiu spotrebu paliva a lepšie štartovanie pri nízkych teplotách.

Kapota motora s jednoduchým prístupom

Model 3038E je teraz vybavený kapotou s jednoduchým prístupom pomocou dvoch plynových vzpier, ktoré sú súčasťou štandardnej výbavy. Pre úplné otvorenie kapoty a ľahký prístup k motoru stačí uvoľniť západku.

Zadný trojbodový záves

Záves je štandardne kategórie 1. Vysoká nosnosť umožňuje použitie širokej škály príslušenstva.

Poľnohospodárske pneumatiky

Keď je takci adôležitejšia ako prípadné poškodenie povrchu terénu či pôdy, vybavte váš traktor našimi poľnohospodárskymi pneumatikami R1 s nesmerovým dezénom pre nekompromisný ťažný výkon počas celého roka.

Maximalizujte svoju produktivitu

Zosúlaďte bez námahy výkon vášho traktora s vykonávanou prácou pomocou našej elektronickej prevodovky eHydro s tromi rozsahmi a pedálmi Twin Touch:

  • LoadMatch: reguluje rýchlosť jazdy podľa zaťaženia motra pre maximálny výkon bez zhasínania motora.
  • MotionMatch: prispôsobuje okamžitú odozvu prevodovky premenlivému zaťaženiu.
  • SpeedMatch: nastavuje konštantnú rýchlosť v krokoch po 0,1 km/h počas prevzdušňovania, postrekovania alebo v stiesnených priestoroch.
  • Tempomat: nastavuje a udržiava konštantnú rýchlosť jazdy, rovnako ako vo vašom vozidle.

Joystick so spínačom tretej funkcie v základnej výbave

Umožňuje ovládanie vpreu alebo uprostred neseného príslušentva pomocou integrovanej tretej funkcie, čo je ideálne pri práci s náradín, ako je multifunkčná lyžica na čelnom nakladači.

Prevodovka eHydro alebo PowrReverser

  • eHydro je exkluzívna elektronická hydrostatická prevodovka s tromi stupňami a komfortnými (elektrickými) pedálmi Twin Touch
  • PowrReverser umožňuje hydraulickým radením radením zmenu smeru jazdy vpred a vzad bez použitia spojky pomocou jedinej páky (len model 3038R)

Mokré kotúčové brzdy

Samonastaviteľné kotúčové brzdy sú chladené olejom, čím sa zabraňuje znižovaniu brzdného účinku a zároveň sa minimalizuje ich opotrebenie.

Brzdy jednotlivých kolies

Pomáhajú zvýšiť trakciu a umožňujú ešte menší polomer otáčania.

Motor

3-valcový dieselový motor ponúka vysokú rezervu krútiaceho momentu pre ohromujúci ťažný výkon pri zaťažení. Väčšie modely sú vybavené turbodúchadlom pre ešte vyšší výkon.

Kabína ComfortGard - rad 3R a 4R

Kabíny ComfortGard sú skonštruované pre mimoriadny komfort po celý rok, sú dokonale odizolované a pretlakové, vďaka čomu je hlučnosť znížeá na 79 dB. Klimatizácia a kúrenie stanovujú nové hranice vo výkonnosti a účinnosti, pričom vysoké sedadlo a zaoblené dvere poskytujú panoramatický výhľad na všetky strany. Kabíny ComfortGard sú súčasťou štandardnej výbavy u radu 4R a voliteľné u radu 3R.

Lawn and Garden

Kosiace jednotky so systémom pripojenia AutoConnect

Kosiaca jednotka AutoConnect John Deere sa sama pripojí v priebehu niekoľkých sekúnd a pri každom kosení tak šetrí váš drahocený čas. Stačí prejsť traktorom cez kosiacu jednotku a tá sa automaticky pripojí k vývodovému hriadeľu. Po dokončení práce jednoducho zaradíte spiatočku pre jej odpojenie - a to všetko z pohodlia vášho sedadla.

Naše kosiace jednotky sa dodávajú v troch rôznych šírkach a pre väčšiu flexibilitu môžu byť doplnené voliteľným systémom na zber materiálu.

Systémy na zber materiálu

Zberný kôš 580L/H: Zberný kôš s objemom 600 alebo 850 litrov je vybavený voliteľným vysokým vysýpaním a jednoručným hydraulickým ovládaním pre jednoduché vysýpanie.

Zberný kôš 345H: Zberný kôš s veľkým objemom 800 alebo 1200 litrov ešte viac zvýši vašu produktivitu. Výška vysýpania 1,9 m umožňuje naloženie pozbieraneného materiálu priamo do prívesu.

Intuitívne umiestnené ovládanie prvky a farebne rozlíšený displej

Inovatívna ovládacia konzola, ergonomické rozmiestnenie ovládacích prvkov. Systém monitorovania výkonu: monitoruje stav dôležitých funkcií stroja a pomáha pri sledovaní výkonu.

Service ADVISOR

Inteligentná diagnostika strojov technikou Service ADVISOR ponúka účinné, nákladovo efektívne riešenia pre zachovanie optimálnej výkonnosti stroja.

Hydrostatická prevodovka

Hydrostatická prevodovka s pedálmi Twin Touch pre jednoduché a presné ovládanie.