Čelné nakladače radu R

Čelné nakladače rady R

  • Vyššia pevnosť a dlhšia životnosť
  • Perfektná stabilita traktora
  • Neprekonateľný výhľad
  • Perfektne integrovaný pákový ovládač v kabíne
  • Veľký výkon hydraulického systému
  • Úžasná výkonnosť a krátky čas pracovných cyklov
  • Pohodlný prístup k servisným bodom traktora

Perfektná voľba pre váš traktor

Nové čelné nakladače John Deere rady R sú ideálnou voľbou pre vaše traktory rady 5 a 6. Sú plne kompatibilné s čelnými trojbodovými závesmi John Deere, pracujú spoľahlivo a presne a umožňujú vynikajúci výhľad do všetkých strán pre presné napolohovanie. Pre ochranu prednej časti traktora pred možným poškodením pri páci s čelným nakladačom je k dispozícii kryt kapoty.

Podvesené tiahlo paralelogramu

Inovatívne riešenie podveseného tiahla paralelogramu v našom čelnom nakladači prináša viacero praktických výhod. Vďaka podveseniu pod hlavným nosníkom nebráni táto obsluhe vo výhľade. Naviac prenáša väčšiu silu, umožňuje ľahký prístup k miestam údržby a pritom neobmedzuje natočenie kolies.

Automatické pripojenie zaisťovacích čapov

Vďaka vstavaným automatickým zaisťovacím čapom s patentovaným autokorekčným plávajúcim systémom nemôže byť montáž našich čelných nakladačov rýchlejšia, bezpečnejšia ani pohodlnejšia. Kabínu stačí opustiť len raz. Odpojenie nakladača od traktora je rovnako jednoduché.

Automatická západka náradia

Či už pracujete s vidlami, kliešťami, hrotom na balíky alebo lopatou, náš systém automatickej západky náradia vám umožní každé z nich rýchlo zaistiť. Odistenie je vďaka ergonomicky umiestnenej rukoväti rovnako jednoduché.

Navýšenie produktivity a jednoduchá obsluha

Elektronické vyrovnávanie ESL, dostupné pre traktory rady 6R s elektronickým joystikom je alternatívou bežného mechanického alebo hydraulického vyrovnávania. Ide o elektronicko-hydraulicky ovládanú funkciu vyrovnávania náradia na čelnom nakladači, ktorá je dôležitým predpokladom pre fungovanie systému návratu do polohy (RTP). Štandardná sada ESL zahŕňa čelný nakladač bez vyrovnávania (NSL) vybavený systémami ESL a RTP, prémiová sada ESL tieto dva systémy kombinuje s nakladačom s mechanickým paralelogramom (MSL).

Toto intuitívne riešenie značne obmedzuje únavu obsluhy a zvyšuje presnosť paralelného pohybu, čím zaisťuje maximálnu produktivitu pri minimálnej potrebe korekcií. Nastavenie sa vykonáva pomocou joystiku na displeji CommandCenter. Pokiaľ si obsluha praje pracovať bez funkcie vyrovnávania, je možné ESL v CommandCenter vypnúť.

Systém návratu do polohy (RTP)

V traktoroch rady 6R stačí RTP aktivovať elektronickým joystikom a váš čelný nakladač i náradie sa automaticky vráti do prednastavenej polohy. S novým RTP si môže obsluha uložiť 4 výšky a 4 uhly. RTP spolupracuje s funkciou ESL a zaisťuje vysokú pracovnú presnosť s každým typom náradia.

Odpruženie nakladača

Komfort pri práci s traktorom John Deere ľahko zvýšite použitím odpruženia čelného nakladača. Účinné tlmenie chráni materiál, s ktorým manipulujete, i váš traktor a zvyšuje pohodlie vodiča pri jazde po ceste. Odpruženie je možné zapnúť alebo vypnúť z kabíny stlačením tlačítka na joystiku.

Osvetlenie nakladača

Svetlá navrhnuté špeciálne pre nakladače John Deere zaisťujú rovnomerné a spoľahlivé osvetlenie, ktoré potrebujete pri práci s čelným nakldačom za tmy alebo zlej viditeľnosti. Vďaka montáži priamo na nakladač sledujú každý jeho pohyb a sú s ním plne kompatibilné.

Programovateľný elektronický joystick

Joystick ako najpohodlnejší spôsob ovládania čelného nakladača ponúka nastavenie až piatich funkcií vrátane odpruženia čelného nakladača, RTP, radenia rýchlostných stupňov a ovládania hydraulického rozvádzača nakladača.