Ťahané postrekovače rady R900i

Ťahané postrekovače rady R900i

 • 4400 až 6200 litrová nádrž
 • 620 litrová oplachová nádrž
 • Kapacita čerpadla 2 x 280 l/min
 • Systém automatického naplnenia nádrže
 • BoomTrac systém automatickej kontroly ramien

Ťahané postrekovače rady R900i sú založené na jednoduchom princípe: pokiaľ chcete vyššiu produktivitu a nižšie náklady na hektár, potrebujete stroj, ktorý bude lepší vo všetkých oblastiach, nie len v jednej. Takže namiesto použitia nádrže s väčším objemom bol optimalizovaný celý proces postreku. Od plánovania práce a plnenia, cez prepravu a postrek, až po výplach a spracovanie zvyškov chemikálií. Všetko pre kvalitnejšiu ochranu plodín - a lepšie fungujúci základ vášho podnikania.

Pre každý krok cyklu sme zvolili tie najlepšie technológie a riešenia vychádzajúce z našich skúseností a továrnych testov. Všetky sme spojili a vytvorili najdokonalejší ťahaný postrekovač, ktorý je možné vďaka certifikovanej technológii ISOBUS riadiť oveľa jednoduchšie z vášho traktora.

Zoznámte sa so strojom bližšie

 • Pokrokové i-riešenia a automatizácia operácií
 • Pokroková komunikácia ISOBUS medzi traktorom a postrekovačom
 • Príprava pre automatické riadenie sekcií prostredníctvom GPS
 • Automatické ovládanie postrekovacích ramien (vyrovnávanie a výška)
 • Automatické plnenie, postrek a výplach
 • PowrSpray
 • Systém prepínania trysiek TwinSelect (voliteľne)
 • Bezkonkurenčná stabilita a životnosť ramien (na poli aj na ceste)
 • LED osvetlenie pre vyššiu produktivitu v noci
 • Úplná dokumentácia a prenos údajov (vrátane aplikácie variabilných dávok)
 • Kvalita a servis John Deere

Systém odpruženia BoomGuard

Zaisťuje plynulú jazdu na ceste i na poli. Jedinečná kyvadlová konštrukcia umožňuje automatické vyrovnávanie ramien.

 • Jedinečná kyvadlová konštrukcia umožňuje automatické vyrovnávanie ramien
 • Systém regulácie výkyvov minimalizujúci pohyb ramien
 • Tlmenie dorazov v koncových polohách pre hladké sklápanie ramien
 • Stabilné, symetrické sklápanie ramien

BoomTrac

Zlepšuje presnosť a distribúciu postreku automatickou reguláciou sklonu a výšky ramien pri práci a znižuje množstvo odletujúceho postreku. Systém je užitočný najmä na svahoch a nerovných poliach alebo pri otáčaní na úvratiach.

Riadenie sekcií

Výrazne znižuje náklady na postrek tým, že nedochádza k vynechávkam alebo presahom. Vďaka použitiu GPS sú pri vjazde na nastavenú plochu alebo jej opustením automaticky zapínané a vypínané príslušné časti ramien.

Zníženie ťažiska za účelom stability

Už na prvý pohľadsi môžte všimnúť, že postrekovače radu R900i majú nízko umiestnené ťažisko, ktoré je aj u najväčších strojov umiestnené v dolnej časti. Srdcom hlavného rámu je priečna konštrukcia v stredovej časti. Podvozok tak môže absorbovať skrutné sily a pohyb, čím sa znižuje riziko únavy materiálu či jeho namáhaniu. A pretože je nádrž perfektne ukotvená v ráme, máte zaručenú neustálu stabilitu. S plnou aj prázdnou nádržou, dokonca aj na svahoch. Rozloženie hmotnosti rovnako napomáha zachovať stabilitu stroja behom práce a to bez ohľadu na polohu ramien. To znamená lepšiu manévrovateľnosť, plynulejšiu prepravu a rýchlejší, presnejší postrek.

Pre plynulé riadenie je súčasťou výbavy proporcionálne hydraulické riadenie. Riadenie kolies môže byť ovládené buď manuálne, automaticky alebo v kombinácii so sytémom riadenia sekcií dokonca pomocou GPS.

Pre vjazd na pole alebo pri cúvaní do rohu zvoľte manuálny režim, pre kopírovanie dráhy automatický. Režim HMS aktivuje riadenie, keď nepostrekujete.

S možnosťou výberu medzi troma objemami nádrže môžte ľahko zvoliť správnu konfiguráciu R900i podľa vašich potrieb. Kvalita a vlastnosti zostávajú rovnaké bez ohľadu na to, či si zvolíte nádrž s objemom 4400 l, 5200 l alebo 6200 l.

Robustná priečna konštrukcia pomáha rozložiť zaťaženie spôsobované veľkou hmotnosťou nádrže a zaisťuje dlhú životnosť.

PowrSpray - nová generácia postreku

Potrebujete rýchlo naplniť nádrž? Odstredivé plniace čerpadlo plní nádrž rýchlosťou až 1200 l/min, zatiaľčo praktická funkcia Active Pause zaistí čas a čistú vodu pre naplnenie nádrže chemikáliami, aby ste sa mohli na pole vrátiť čo najsôr. Behom aplikácie postreku zaistí druhé vysokotlakové  odstredivé postrekové čerpadlo s rýchlosťou 700 l/min (voliteľne 1000 l/min) potrebné množstvo tekutého hnojiva. Funkcia priameho riadenia dávky ľahko reaguje na zmeny rýchlosti a množstvo postreku a prakticky eleminuje nedostatočné alebo prílišné hnojenie. PowrSpray má v porovnaním s bežnými postrekovačmi približne polovicu pohyblivých dielov a nepotrebuje žiadnu pravidelnú údržbu. Naviac zvyšuje výkonnosť postreku a znižuje prevádzkové náklady.

Lawn and Garden

Rýchla preprava

So svojím nízko umiestneným ťažiskom a rovnomerným rozložením hmotnosti je rada R900i skonštruovaná pre rýchlosť a stabilitu. Dokonca aj s plnou nádržou môžete ísť ľahko a bezpečne rýchlosťou až 40 km/h. Pretože čas strávený na ceste predstavuje prestoj, šetríte tak peniaze zakaždým, keď so strojom vyrazíte.

BoomGuard

Ramená postrekovača sú obzvlášť citlivé na namáhanie a opotrebenie počas rýchlych prepravných rýchlostí. BoomGuard znižuje vibrácie na minimum bez ohľadu na terénne nerovnosti. Tlakové akumulátory v systéme zdvíhania ramien zaisťujú dodatočnú podporu a špeciálny valec šetrne, ale pevne rameno počas prepravy pridržiava. Pre dlhšiu životnosť ramien a nižšie riziko poškodenia.

Konštrukcia s nízkym ťažiskom

Nízko umiestnené ťažisko a rovnomerné rozloženie hmotnosti zaistí bezpečnú a ľahkú manipuláciu aj pri rýchlostiach až 40 km/h.

ProRoad

Tento systém odpruženia nápravy má špeciálne polyuretánové tlmiče, ktoré absorbujú nárazy pri jazde na poli i po ceste. Pre vyšší komfort, presnejší postrek a dlhšiu životnosť postrekovača.

Ovládanie multifunkčnou pákou

Všetky dôležité funkcie často používané počas aplikácie sú ovládané multifunkčnou pákou: zapnutie/vypnutie hlavného ventilu, ovládanie sekcií a výšky ramien, sklápanie ramien, variabilná geometria a aktivovanie funkcie BoomTrac.

Osvetlenie LED

Vďaka novému osvetleniu LED v kombinácii so systémom sekčného riadenia, funkciou AutoTrac a automatickým riadením ramien BoomTrac sa zlepší váš výhľad na postrek.

BoomTrac

Systém s dvoma senzormi automaticky riadi sklon a výšku ramien nad porastom a na úvratiach. Systém s troma senzormi automaticky riadi variabilnú geometriu a výšku podľa požadovaného nastavenia. To znamené, že máte o jednu starosť menej, čo príde vhod hlavne na svahoch alebo na nerovných poliach.

Aplikácia variabilných dávok podľa aplikačnej mapy

Rôzne oblasti potrebujú rôznu aplikačnú dávku. Táto technológia umožňuje nastaviť aplikačné dávky vopred pomocou predpisových máp, ktoré si pripravíte vo svojom počítači v kancelárii. Na poli potom váš postrekovač vykoná potrebné nastavenia v reálnom čase a obsluha sa môže sústrediť na kvalitu a produktivitu. Software potrebný k aplikácii variabilných dávok je nainštalovaný vo vašom displeji GreenStar.

Trysky John Deere

Tryska predstavuje koncový článok postrekovača, vyplatí sa preto používať tie najlepšie. John Deere ponúka celú radu trysiek, vrátane trysiek pre variabilný tlak, tekuté hnojivá a trysiek s nasávaním vzduchu pre reguláciu úletu. Pre optimálne pokrytie v náročných podmienkach majú trysky uhol, aby mohla aplikovaná látka preniknúť okolo stonky a listov. Radi vám pomôžeme s výberom tých správnych trysiek do vašich podmienok.