Mulčovacie kosačky

Mulčovacie kosačky

  • Špeciálne tvarované hlboké oceľové šasi
  • Regulovateľná rýchlosť pojazdu
  • Guličkové ložiská v kolesách pre lepšiu manévrovateľnosť

Prirodzene efektívne

Chcete dosiahnuť rovnako kvalitného výsledku kosenia v čase kratšom o tretinu? Potom sú mulčovacie kosačky John Deere to pravé pre vás. Sú vybavené nožmi špeciálnej konštrukcie a vysoko klenutými kosiacimi jednotkami, v ktorých dochádza k rozsekaniu trávnej hmoty na dostatočne malé kusy, aby sa mohli vrátiť do pôdy ako výborné prirodzené hnojivo pre váš trávnik.

Na čo je dobré mulčovanie?

Vrátenie rozsekanej trávy na trávnik šetrí umelé hnojivá a už nikdy nemusíte vyprázdňovať zberný kôš. Ak chcete špecialistu na mulčovanie, porozmýšľajte nad jednou z týchto dvoch kosačiek, alebo si na niektorý z nasich modelov nainštalujte voliteľnú mulčovaciu sadu.

So špeciáln etvarovanými nožmi a hlbokými klenutými žacími jednotkami rozsekávajú John Deere mulčovacie kosačky trávu na dostatočne malé kusy, aby sa mohli rýchlo rozložiť a vrátiť do pôdy. Už nie je potrebné vyprázdňovať zberný kôš a je menšia potreba umelých hnojív.

Prirodzená kvalita:

Odrezky bohaté na dusík sa vracajú na trávnik ako prírodné hnojivo. Zabraňuje sa tak strate živín a vlhkosti a umožňuje vám znížiť spotrebu umelého hnojiva. Prírodné hnojivá, ako napríklad trávové odrezky, sú dobrým spôsobom, ako udržať váš trávnik svieži a zdravý.

Ešte viac vylepšení

Štyri čepele nožov nasekávajú odrezky trávy na jemné kúsky. Tieto potom plnia viacero úloh:

  • V horúcom počasí chránia korene rastlín pred teplom
  • Udržiavajú vlhkosť v pôde
  • Spomaľujú rast burín
  • Ochraňujú pôdu a zabraňujú jej vymývaniu počas silných dažďov
  • Kompostovaná vrstva mulču pôsobí ako organické hnojivo
  • Mulčovanie výrazne znižuje váš čas starostlivosti o trávnik.

Ako začať s mulčovaním:

Trávnik by nemal byť príliš vysoký. Ak trávnik príliš vyrastie, napríklad počas prádznin, je potrebné ho skosiť do zberného koša a pokračovať v mulčovaní o niekoľko dní neskôr. Tráve sa najlepšie darí aj je jej výška po pokosení 5 až 10 cm. Pre kosenie aj mulčovanie platí rovnaké pravidlo, a to že kosí sa jedna tretina z dĺžky stebla trávy.

John Deere samozrejme ponúka ako doplnkovú výbavu mulčovaciu sadu takmer pre všetky tlačené kosačky. Sada pozostáva z mulčovacích nožov a záslepky koša.

Robotická kosačka

Tango E5 je perfektná mulčovacia kosačka. Špeciálny nôž seká trávne odrezky na malé kúsky. Ak nemáte čas na kosenie, TANGO si zamilujete. Je tak pohodlné, že sa budete diviť, ako ste mohli byť bez neho. A tak diskrétne, že ho sotva zaregistrujete.

Lawn and Garden